+316 22 457 774 +316 22 457 774

Hoeveel bespaar ik met een steigerlift op arbeidskosten?

Hoeveel bespaar ik met een steigerlift op arbeidskosten?
 
2 nov 2026

Met een elektrische steigerlift bespaart u bij gevel- en dakwerk gemiddeld 2 manuren per inzetdag. Tegen een intern uurtarief van €50 is dat €100 per dag, ofwel €4.800 per jaar bij één inzetdag per week en €9.600 bij twee. De besparing komt uit drie bronnen: geen handmatig tillen van materiaal naar boven, geen klimbewegingen bij elke hoogtewissel en geen tweede persoon die beneden aangeeft.

Hieronder ziet u waar die uren precies vandaan komen, hoe de som per beroep uitpakt en wat u bewust niet moet meerekenen.

Waar komt de arbeidsbesparing van een steigerlift vandaan?

Een elektrische steigerlift vervangt drie handelingen die bij een rolsteiger of ladder dagelijks terugkomen:

  • Materiaal omhoog brengen. Zonnepanelen, dakpannen, emmers verf, kozijnen en gereedschap gaan in één keer mee op het platform (tot 250 kg totaal). Bij een rolsteiger gaat alles in delen via het luik of wordt het aangegeven. Reken op 30 tot 60 minuten per dag.
  • Van hoogte wisselen. Bij gevelwerk verplaatst u de werkhoogte tientallen keren per dag. Met de lift kost dat seconden, met een rolsteiger moet u afdalen, ombouwen en weer klimmen. Reken op 45 tot 60 minuten per dag.
  • De tweede man. Bij veel klussen staat iemand beneden om aan te geven of te sjouwen. Met de steigerlift werkt één persoon zelfstandig. Soms is dat een hele dag van een tweede medewerker, vaak een deel ervan. Reken conservatief op 30 minuten per dag.

Opgeteld komt u op circa 2 uur per inzetdag. Bij intensief gevelwerk met veel materiaal is dat eerder 3 uur, bij een rustige onderhoudsklus misschien 1 uur. We rekenen hieronder met 2.

Rekenvoorbeeld: wat levert 2 uur per dag op?

We hanteren een intern uurtarief van €50 per uur. Dat is wat een medewerker u kost inclusief werkgeverslasten, niet wat u aan de klant factureert. Voor een zzp'er is het de waarde van een uur dat u elders had kunnen factureren.

Inzet per week Inzetdagen per jaar Bespaarde uren Besparing per jaar
1 dag 48 96 €4.800
2 dagen 96 192 €9.600
3 dagen 144 288 €14.400
5 dagen 240 480 €24.000

Zet dat af tegen een aanschafprijs vanaf €6.397,50 excl. btw voor de steigerlift Type S en u ziet waarom de terugverdientijd bij regelmatig gebruik ruim onder de twee jaar ligt. De volledige terugrekening, inclusief KIA en inspectiekosten, staat in wat is de terugverdientijd van een elektrische steigerlift?

Besparing per beroep

Zonnepanelen-monteur

Een paneel weegt 20 tot 25 kg. Met een steigerlift gaan vijf tot zes panelen plus montagemateriaal per gang omhoog. Bij een installatie van 20 panelen scheelt dat tientallen klimbewegingen met een paneel in de hand. Hier is 2 tot 3 uur per dag realistisch. Lees welke lift gebruik ik als zonnepanelen-monteur?

Schilder en gevelrenovatie

Schilderwerk is continu van hoogte wisselen: kozijn, boeiboord, gevelvlak. Met een rolsteiger bouwt u om, met de lift drukt u op de knop. De besparing zit hier vooral in de hoogtewissels, circa 1,5 tot 2 uur per dag.

Dakdekker en renovatie

Dakpannen, isolatieplaten en dakranden zijn zwaar en volumineus. Het platform van de Type XL (1100 x 2400 mm) neemt een volle lading mee. Besparing: 2 tot 3 uur per dag, plus het wegvallen van de sjouwer beneden.

Installateur

Kabelgoten, armaturen en ventilatiekanalen aan gevels of in hallen. Minder materiaal per gang, maar veel hoogtewissels. Reken op 1 tot 1,5 uur per dag.

Wat u niet in euro's ziet, maar wel voelt

Een eerlijke berekening telt alleen harde uren. Maar twee posten drukken wel degelijk op uw resultaat zonder dat ze in de tabel staan:

  • Minder verzuim. Tillen op hoogte is een directe oorzaak van rug- en schouderklachten. Eén medewerker die twee weken uitvalt kost u al snel meer dan de hele meerprijs van de lift. We rekenen dit niet mee omdat het per bedrijf verschilt, maar het is er wel.
  • Meer klussen per week. Als een klus van vijf dagen in vier klaar is, kunt u een extra klus aannemen. Dat is omzet, geen besparing, en dus niet in de tabel opgenomen.

Wanneer is de besparing kleiner dan hier berekend?

Eerlijkheid eerst: de 2 uur per dag geldt voor werk waarbij u materiaal mee omhoog neemt en van hoogte wisselt. Werkt u op één vaste hoogte met alleen handgereedschap, dan zakt de besparing naar een halfuur tot een uur. Werkt u maar een paar keer per jaar op hoogte, dan is het aantal inzetdagen te laag om de aanschaf te rechtvaardigen. In dat geval is een rolsteiger de verstandiger koop. Lees de afweging in steigerlift of rolsteiger: wat kan ik beter kopen?

Veelgestelde vragen over de besparing met een steigerlift

Hoeveel uur bespaar ik per dag met een steigerlift?

Gemiddeld 2 uur per inzetdag bij gevel-, dak- of zonnepanelenwerk. Dat komt uit minder tillen, minder klimmen en het wegvallen van een tweede persoon beneden.

Wat is de besparing per jaar?

Bij één inzetdag per week €4.800, bij twee dagen €9.600 en bij drie dagen €14.400, gerekend met €50 per uur en 48 werkweken.

Bespaar ik ook als ik alleen werk?

Juist dan. Als zzp'er heeft u geen tweede man om aan te geven, dus elke gang omhoog met materiaal kost u zelf tijd. De steigerlift brengt het in één keer boven. Lees ook of een mini-hoogwerker een slimme investering is voor een zzp'er, waar dezelfde logica geldt voor binnenwerk.

Telt het fiscale voordeel mee in de besparing?

Niet in de arbeidsbesparing, wel in de terugverdientijd. De kleinschaligheidsinvesteringsaftrek verlaagt uw netto-investering. Lees hoeveel KIA krijg ik op een hoogwerker in 2026?

Laat Sietse met uw cijfers rekenen

Elke werksituatie is anders. Sietse Booi rekent vrijblijvend met uw eigen uurtarief en inzetdagen mee en zegt het ook als de som voor u niet uitkomt. Wilt u de lift eerst in actie zien? Vraag een gratis demonstratie op locatie aan, stel uw rolsteigerlift samen of bel of app 06 22 457 774.

Een reactie plaatsen

Recente artikelen